Sponsor

9 Ekim 2017 Pazartesi

Teşhir Ediyoruz: 10 Ekim Paylaşımına Saldırı


Sosyal medya hesabından 10 Ekim paylaşımı yapan arkadaşımıza İETT otobüsünde saldırı gerçekleşti.


9 Ekim Pazartesi günü Kadıköy-Pendik hattında sefer yapan 17 numaralı İETT otobüsünde yolculuk yapan arkadaşımıza sözlü saldırı gerçekleşti. 

Yolculuk esnasında cep telefonu üzerinden gündemle ilgili haberleri okuyan arkadaşımız, yanındaki bir yolcunun, telefonunun ekranına dikkatlice baktığını fark etmiş; taciz boyutunda olduğu gerekçesiyle de tepkisini yolcuya karşı dile getirmiştir. Bu tepkiyi savuşturmak amacıyla, otobüste karşı-tepki toplayabileceğini düşünerek son zamanlarda sıkça yapılan 'terörist' kılıfını uydurmuştur. Yolcu, otobüsteki diğer yolculara arkadaşımızın Twitter'dan DirenÜniversite'nin 10 Ekim çağrısını paylaştığını söylemiş ve "Terörist bu! Bakın, nasıl paylaşımlar yapıyor!" diyerek tacizini meşrulaştırmaya ve kendisine yandaş aramaya yönelmiştir. Ancak otobüsteki diğer yolcuların da verdiği tepkiyle otobüsten hızla inmek zorunda kalmıştır.

10 Ekim Ankara Katliamı'nın ikinci yıldönümünde yaşanan bu ırkçı-faşist zihniyeti teşhir ediyor ve yaşamlarını yitiren yoldaşlarımızın da yaptığı gibi bu zihniyete karşı mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz!